Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
1-channel UHF PLL microphone system
- 1-channel multifrequency receiver unit and hand-held microphone with UHF PLL technology
- 93 preset channels in 10 channel groups
- Easy and error-free synchronization between receiver and transmitter via infrared signal
- LEDs for carrier and audio signal
- Detachable BNC antenna
- 1 dynamic microphone with cardioid polar pattern and LCD for battery capacity and frequency
- Operating range up to 60m with line-of-sight
- UHF 823 - 832 MHz License-free and approved in large parts of Europe
- UHF 863 - 865 MHz License-free and approved in Europe
- LCD display
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile use; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels
receiver
- (19") 48.3 cm rack installation possible 1 U
- Desktop console housing
microphone
- Polar pattern: Cardioid
- LCD display
- Charge status indicator
Scope of delivery
- 1 x receiver
- 1 x antenna
- 1 x external mains adapter
- 1 x microphone
- 1 x jack cable
- 1 x holder
- 3 x mounting bracket
- 4 x screw
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Type | Wireless set |
| Range | Range up to 60m with line-of-sight |
| Frequency band | UHF 823 - 832 MHz; UHF 863 - 865 MHz |
| Frequency stability | ± 0.001 % |
| Modulation | FM; PLL technology |
| Frequency selection | 93 switchable frequencies |
| Display type | LCD display |
| Display | Channel , frequency , goup |
| Weight | 1.51 kg |
| Receiver | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 12V DC 350 mA | |
| Power consumption | 4 W |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) mounting version power supply cord with AC adapter (provided) |
| Number of channels | 1 |
| Frequency range | 50 - 18.000 Hz |
| S/N ratio | >80 dB |
| THD | <0.5 % at 1 kHz |
| Control elements | Power switch, level control, encoder |
| Connections | Input:antenna via 1 x BNC (F) |
| Output | microphone via 1 x 6.3 mm plug (unbal.) |
| Output | microphone via 1 x 3-pin XLR |
| Material | Metal |
| Housing design | Desktop console housing |
| (19") 48.3 cm rack installation possible 1 U | |
| Dimensions | Width:20.5 cm |
| Depth | 24.5 cm |
| Height | 4.8 cm |
| Microphone | |
| Type | Hand-held transmitter |
| Power supply | 3V DC |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Capsule type | Dynamic |
| Polar pattern | Cardioid |
| Battery | 2 x Mignon (AA) (not included) |
| RF power output | 10 mW |
| Display type | LCD display |
| Display | Frequency , charge status indicator |
| Switch | On/off switch |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Length:25 cm |
| Diameter | Ø 5.2 cm |
| Weight | 0.23 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!