Leírás
Headset microphone for UHF-300 bodypack transmitter
- Low weight
- With gooseneck-microphone boom for exact positioning of the microphone capsule
- Provides high-quality voice pickup for applications requiring hands-free operation, such as aerobics or percussion
- Polar pattern: Cardioid
Scope of delivery
- 1 x microphone
- 1 x windshield
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Type | Headset microphone |
| Power supply | 1.5-10V DC |
| Power connection | Mains input via Mini XLR (F) 3-pin |
| Cable length | 1.00 m |
| Capsule type | Condenser |
| Polar pattern | Cardioid |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| Sensitivity | -53 dB |
| Impedance | 680 Ohm |
| Material | Metal |
| Color | Skin-colored |
| Weight | 0.03 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!