Leírás
Bodypack transmitter for UHF-300 receivers
- Easy and error-free synchronization between receiver and transmitter via infrared signal
- Gain level adjustable in 4 steps
- Operating range up to 60m with line-of-sight
- UHF 823 - 832 MHz License-free and approved in large parts of Europe
- UHF 863 - 865 MHz License-free and approved in Europe
- LCD display
- Charge status indicator
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile use; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels
Scope of delivery
- 1 x transmitter
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Type | Pocket transmitter |
| Power supply | 3V DC |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Battery | 2 x Mignon (AA) (not included) |
| Range | Range up to 60m with line-of-sight |
| Frequency band | UHF 823 - 832 MHz; UHF 863 - 865 MHz |
| RF power output | 10 mW |
| Frequency selection | Switchable frequencies |
| Connector type | Mini XLR (M) 3-pin mounting version |
| Display type | LCD display |
| Display | Charge status indicator , frequency |
| Switch | On/off switch; mute control |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:6 cm |
| Depth | 2.3 cm |
| Height | 8.5 cm |
| Weight | 0.07 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!