Leírás
Compact rechargeable antenna booster (470-930 MHz)
- +10 dB gain
- Durable aluminum version
- Charging via micro USB port
- UHF 470 - 900 MHz License-free and approved in large parts of Europe
battery pack
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 6h
Scope of delivery
- 1 x amplifier
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
- 1 x BNC cable
- 1 x USB cable
- 1 x mounting bracket
- 2 x adapter
Manuals
ManualsParaméterek
| Type | Antennas and distributors |
| Power supply | 5V DC |
| Power connection | Battery/battery pack built-in |
| Mains input via micro USB (F) mounting version power supply cord for USB A mains connection (provided) | |
| Impedance | 50 Ohm |
| Frequency band | UHF 470 - 900 MHz |
| Antenna gain | 10 dBi |
| Connections | 2 x BNC (F) |
| Material | Metal |
| Dimensions | Width:5.7 cm |
| Depth | 8.2 cm |
| Height | 2.7 cm |
| Weight | 0.154 kg |
| Battery pack | |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 3.7 V, 450 mAh, 1.665 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 6h |
| Recharging time 2h | |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!