Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
License-free true diversity wireless receiver incl. condenser wireless microphone
PSSO WISE ONE 1-Channel True Diversity Receiver 823-832/863-865MHz
License-free true diversity wireless receiver with 2.4GHz iSync control management
- Professional multifrequency wireless receiver with true diversity reception for stage use
- High-grade components and intelligent features ensure best performance and high reliability
- Ideal for large multi-channel systems
- 45 preset channels in 5 channel groups
- 2.4 GHz iSync - real-time synchronization and monitoring
- Automatic frequency setup
- Pilot frequency squelch technology delete wireless RF interference
- Multifunctional jogdial for menu settings
- Lock function for prevents undesired changes to settings
- Mic/line selector switch
- 2 detachable BNC antennas allow for use with external antenna divider
- 2 receivers can share a single power adapter
- (19") 48.3 cm rack installation possible 1 U
- Operating range up to 60m with line-of-sight
- UHF 823 - 832 MHz License-free and approved in large parts of Europe
- UHF 863 - 865 MHz License-free and approved in Europe
- Up to 26 transmitters in 3 bands can be operated in parallel without interference
- Multicolor LCD display
- Firmware can be updated
- Desktop console housing
- For application areas such as: Mobile use; stage; theater; rental; sports centres/gyms; concerts/FoH's
PSSO WISE Condenser Wireless Microphone 823-832/863-865MHz
Hand-held microphone with PLL multifrequency transmitter
- Condenser hand-held microphone with UHF pilot tone technology (PLL)
- Rugged, ergonomic aluminum housing
- High-grade components and intelligent features ensure best performance and high reliability
- 2.4 GHz iSync - real-time synchronization and monitoring
- Editable user name and user color
- RF output switchable
- Gain level adjustable
- Lock function for prevents undesired changes to settings
- Polar pattern: Super cardoid
- Operating range up to 60m with line-of-sight
- UHF 823 - 832 MHz License-free and approved in large parts of Europe
- UHF 863 - 865 MHz License-free and approved in Europe
- Multicolor LCD display
Scope of delivery
1 x PSSO WISE ONE 1-Channel True Diversity Receiver 823-832/863-865MHz
- 1 x receiver
- 1 x external mains adapter
- 1 x adapter
- 3 x antenna
- 3 x mounting bracket
- 9 x screw
- 4 x foot
- 1 x jack cable
- 1 x adapter cable
- 1 x holder
- 1 x windshield
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
- 2 x battery
1 x PSSO WISE Condenser Wireless Microphone 823-832/863-865MHz
- 1 x microphone
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
Paraméterek
| Weight | 2.22 kg |
| PSSO WISE ONE 1-Channel True Diversity Receiver 823-832/863-865MHz | |
| Type | Receiver |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 12-15V DC 800 mA | |
| Power consumption | 4 W |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) mounting version power supply cord with AC adapter (provided) |
| Number of channels | 1 |
| Frequency range | 50 - 20000 Hz |
| S/N ratio | >96 dB |
| THD | <0.1 % at 1 kHz |
| Gain | Microphone -32 dB to +4 dB |
| Output | -32 dB to +4 dB |
| Range | Range up to 60m with line-of-sight |
| Frequency band | UHF 823 - 832 MHz; UHF 863 - 865 MHz |
| Diversity | True diversity |
| Parallel mode | Max. 26 transmitter in 3 bands |
| Modulation | FM |
| Frequency selection | 45 switchable frequencies |
| In 5 groups | |
| Frequencies automatically scannable | |
| Display type | Multicolor LCD display |
| Control elements | Power switch, groundlift selector, menu, encoder |
| Connections | Antenna via 2 x BNC (F) 12-15 V |
| Antenna via 1 x SMA (F) mounting version | |
| Output | mic/line via 1 x 3-pin XLR |
| Output | mic/line via 1 x 6.3 mm jack socket (mono) mounting version |
| Channels | Microphon chanal:1 x mono with mic-line switch via XLR or jack |
| Switch | Low cut switch |
| Material | Metal |
| Color | Black |
| PC connect | , firmware can be updated |
| Housing design | Desktop console housing |
| (19") 48.3 cm rack installation possible 1 U | |
| Dimensions | Width:21 cm |
| Depth | 27 cm |
| Height | 4.3 cm |
| Weight | 1.80 kg |
| PSSO WISE Condenser Wireless Microphone 823-832/863-865MHz | |
| Type | Hand-held transmitter |
| Power supply | 3V DC |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Capsule type | Condenser |
| Polar pattern | Super cardoid |
| Battery | 2 x Mignon (AA) (not included) |
| Frequency range | 50 - 18000 Hz |
| Gain | -32 dB to +4 dB |
| Range | Range up to 60m with line-of-sight |
| Frequency band | UHF 823 - 832 MHz; UHF 863 - 865 MHz |
| RF power output | 50 mW (HI); 10 mW (LO) |
| Modulation | FM |
| Frequency selection | Switchable frequencies |
| Display type | Multicolor LCD display |
| Control elements | Menu, navigation keys |
| Color code | Color indicator and name adjustable |
| Switch | On/off/mute switch |
| Material | Aluminum |
| Dimensions | Length:26.5 cm |
| Diameter | Ø 5.2 cm |
| Weight | 0.42 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!