Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Hand-held microphone with PLL multifrequency transmitter
- Dynamic hand-held microphone with UHF pilot tone technology (PLL)
- Rugged, ergonomic aluminum housing
- High-grade components and intelligent features ensure best performance and high reliability
- 2.4 GHz iSync - real-time synchronization and monitoring
- Editable user name and user color
- RF output switchable
- Gain level adjustable
- Lock function for prevents undesired changes to settings
- Directly compatible with Shure's SM58 capsule
- Polar pattern: Cardioid
- Operating range up to 60m with line-of-sight
- UHF 863 - 865 MHz License-free and approved in Europe
- UHF 823 - 832 MHz License-free and approved in large parts of Europe
- Multicolor LCD display
Scope of delivery
- 1 x microphone
- 1 x bag
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Type | Hand-held transmitter |
| Power supply | 3V DC |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Capsule type | Dynamic |
| Polar pattern | Cardioid |
| Battery | 2 x Mignon (AA) (not included) |
| Frequency range | 50 - 18000 Hz |
| Sensitivity | -74 dB |
| Gain | -32 dB to +4 dB |
| Range | Range up to 60m with line-of-sight |
| Frequency band | UHF 863 - 865 MHz; UHF 823 - 832 MHz |
| RF power output | 50 mW (HI); 10 mW (LO) |
| Modulation | FM |
| Frequency selection | Switchable frequencies |
| Display type | Multicolor LCD display |
| Control elements | Menu, navigation keys |
| Color code | Color indicator and name adjustable |
| Switch | On/off/mute switch |
| Material | Aluminum |
| Dimensions | Length:26.5 cm |
| Diameter | Ø 5.2 cm |
| Weight | 0.39 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!