Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
License-free true diversity wireless receiver with auto scan, 3-band EQ & TFT color displays
- Professional multifrequency wireless receiver with true diversity reception for stage use
- High-grade components and intelligent features ensure best performance and high reliability
- Ideal for large multi-channel systems
- Automatic frequency setup
- Spectrum analysis to identify interference frequencies
- Multifunctional jogdial for menu settings
- 2 detachable BNC antennas allow for use with external antenna divider
- (19") 48.3 cm rack installation 1 U
- Operating range up to 200m
- Up to 28 transmitters can be operated in parallel without interference
- Multicolor TFT display
- Charge status indicator
Scope of delivery
- 1 x receiver
- 2 x antenna
- 1 x external mains adapter
- 2 x USB cable
- 2 x jack cable
- 2 x BNC cable
- 4 x foot
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
Paraméterek
| Type | Receiver |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 12V DC 1500 mA | |
| Power consumption | 6 W |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) power supply cord with AC adapter (provided) |
| Number of channels | 1 |
| Frequency range | 30 - 19000 Hz |
| S/N ratio | >112 dB |
| THD | <0.5 % at 1 kHz |
| Range | Range up to 200m |
| Frequency band | UHF 470 - 510 MHz |
| Diversity | True diversity |
| Switching bandwidth | 40 MHz |
| Frequency stability | ± 0.001 % |
| Parallel mode | Max. 28 transmitter |
| Frequency selection | Frequencies automatically scannable |
| Housing color | Black |
| Display type | Multicolor TFT display |
| Display | Frequency , goup , channel , charge status indicator; RF signal level , AF audio level , antenna A/B , Mute |
| Control elements | Power switch, encoder, exit, sync button |
| Status LED | Power |
| Connections | Input:antenna via 2 x BNC (F) 11.54 V |
| Output | antenna via 2 x BNC (F) |
| Output | microphone via 2 x 6.3 mm plug (unbal.) |
| Output | microphone via 2 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| Equalizer | 3-band tone control |
| USB port | 2 x type C |
| Material | Metal |
| Mounting dimensions | 27 cm x |
| Housing design | (19") 48.3 cm rack installation 1 U |
| Dimensions | Width:48.1 cm |
| Depth | 27 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Weight | 2.88 kg |
| Jack cable | |
| Dimensions | Length:100 cm |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!