Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Compact bodypack transmitter with battery pack and TFT color display for PXS receivers
- Bodypack transmitter with PLL multifrequency transmitter
- Small lightweight version
- Easy and error-free synchronization between receiver and transmitter via infrared signal
- RF output switchable
- Gain level adjustable
- Lock function for prevents undesired changes to settings
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 10h
- Powered by a battery/battery pack
- Operating range up to 200m with line-of-sight
- Up to 28 transmitters can be operated in parallel without interference
- Multicolor TFT display
- Charge status indicator
Scope of delivery
- 1 x transmitter
- 1 x battery pack
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Type | Pocket transmitter |
| Power connection | Battery/battery pack built-in |
| Mains input via USB C (W) mounting version | |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 3.7 V, 1000 mAh, 3.7 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 10h |
| Recharging time 3h | |
| Battery | 1 x Mignon (AA) (not included) |
| Frequency range | 30 - 19000 Hz |
| Range | Range up to 200m with line-of-sight |
| Frequency band | UHF 470 - 510 MHz |
| Switching bandwidth | 40 MHz |
| Parallel mode | Max. 28 transmitter |
| RF power output | 20 mW (LO); 30 mW (HI) |
| Housing color | Black |
| Display type | Multicolor TFT display |
| Display | Frequency , charge status indicator , Mute , gain; key lock |
| Control elements | Menu, navigation keys |
| Connections | Input:antenna via SMA (F) mounting version |
| Input | microphone via Mini XLR (M) 4-pin mounting version |
| Switch | On/off/mute switch |
| Material | Metal |
| Dimensions | Width:6.6 cm |
| Depth | 2.5 cm |
| Height | 15.5 cm |
| Weight | 0.10 kg |
| USB cable | |
| Dimensions | Length:100 cm |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!