Leírás
Headset microphone for PXS bodypack transmitter
- With gooseneck-microphone boom for exact positioning of the microphone capsule
- Low weight
- Polar pattern: Cardioid
- For application areas such as: Clubs/dancing school; sports centres/gyms
Scope of delivery
- 1 x microphone
- 2 x windshield
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Type | Headset microphone |
| Power supply | 2-10V DC |
| Cable length | 1.3 m |
| Capsule type | Condenser |
| Size | Ø 6 mm |
| Polar pattern | Cardioid |
| Frequency range | 50 - 20000 Hz |
| S/N ratio | >90 dB |
| Sensitivity | -32 dB |
| Impedance | 2.2 kOhm |
| Connector type | Mini XLR (F) 4-pin |
| Material | Metal |
| Color | Skin-colored |
| Weight | 0.03 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!