Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
2x active 18" PA bassreflex subwoofer with 2x active speaker with 12" woofer incl. distance tube
OMNITRONIC AZX-118A PA Subwoofer active 400W
Active 18" PA bassreflex subwoofer, 400 W RMS
- 46 cm (18") bass speaker with 76 mm voice coil
- Class D amplifier with 400 W
- XLR inputs and parallel outputs L/R
- XLR output L/R with high-pass filter
- Adjustable crossover frequency 80-200 Hz
- Black metal grille with acoustic foam
- Rugged carrying handle
- For application areas such as: Clubs/dancing school; installation; mobile use; mobile djs / entertainer; rental
Package contents
- 1 x bass, 1 x user manual, 1 x power cord
OMNITRONIC AZX-212A 2-way Top active 250W
Active speaker with 12" woofer, 1.35" driver, 200 W RMS LF, 50 W RMS HF
- 2-way bass-reflex enclosure with 30 cm woofer and 3.5 cm titanium driver
- Balanced signal input XLR/6.3 mm jack, switchable mic/line
- HF adjustment -4 dB, -2 dB, 0 dB
- Dual flange
- With rigging points
- Black metal grille with acoustic foam
- Rugged carrying handle
- Application possibility: Standing; suspended; monitoring; on stand
- For application areas such as: Clubs/dancing school; installation; mobile use; mobile djs / entertainer; rental
Package contents
- 1 x user manual, 1 x power cord, 1 x compact cabinet speaker
OMNITRONIC Distance Tube Subwoofer/Satellite M20
Variable distance tube, M20 thread, height adjustable 75-130 cm, max. load 30 kg
- Connecting tube for satellite systems
- Locking screw and bolt
- Powder-coated steel version
- Adjustable height
- M20 thread
Package contents
- 1 x distance tube, 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Weight | 105,50 kg |
| OMNITRONIC AZX-118A PA Subwoofer active 400W | |
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 650 W |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Device fuse | 5 x 20 mm, T 3,15 A fuse replaceable |
| Power | Rated:400W RMS |
| Frequency range | 40 - 250 Hz |
| Sensitivity | 95 dB (1W/1m) |
| Attachment system | Flange:M20 thread |
| Circuitry | Class D |
| Control elements | Phase reversal switch |
| Controls | Limiter |
| Status LED | Limit, power, signal |
| Connections | Input:line via 2 x 3-pin XLR |
| Output | line via 2 x 3-pin XLR |
| Output | high-pass via 2 x 3-pin XLR |
| Crossover frequency | 80-200 Hz |
| Speaker | 1 x woofer 18" |
| Basket material | steel |
| Voice coil lows 2.5" | |
| Type of speaker | Subwoofer |
| Type of construction | Vented |
| Carrying handle | 1 pc/pcs |
| Material | MDF (medium density fiberboard), 15 mm |
| Color | Black, textured coating, painted |
| Dimensions | Width:61,3 cm |
| Depth | 61,3 cm |
| Height | 54 cm |
| Weight | 32,70 kg |
| OMNITRONIC AZX-212A 2-way Top active 250W | |
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 650 W |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power | Rated:200W RMS LF |
| Rated | 50W RMS HF |
| Frequency range | 55 - 20000 Hz |
| Sensitivity | 95 dB (1W/1m) |
| Attachment system | Dual flange:Ø 35mm (0°/5°) |
| Flying points | 7 x M10 thread |
| Circuitry | Class D Biamp |
| Control elements | Power switch, Input sensitivity switch, tone control, level control |
| Controls | Limiter |
| Status LED | Limit, power, signal |
| Connections | Input:1 x 3-pin XLR/6.35mm jack (F) combination socket (mounting version) |
| Output | line via 1 x 3-pin XLR |
| Input channels | 1 x mono with mic-line switch via Combination socket (XLR/jack), channel control via rotary dial |
| Equalizer | Master:1 x 2-band tone control |
| Speaker | Woofer 12" with ferrit magnet |
| Basket material | steel |
| Conematerial | cardboard/paper |
| Voice coil lows 2" | |
| Voice coil compression tweeter highs 1.35" | |
| Type of speaker | Compact cabinet speaker |
| Carrying handle | 1 pc/pcs |
| Material | MDF (medium density fiberboard), 15 mm |
| Color | Black, textured coating, painted |
| Dimensions | Width:37 cm |
| Depth | 35,2 cm |
| Height | 62,2 cm |
| Weight | 19,15 kg |
| OMNITRONIC Distance Tube Subwoofer/Satellite M20 | |
| Maximum carrying capacity | 30 kg |
| Tube diameter sector | 41 - 35 mm |
| Height | Maximum:130 cm |
| Minimum | 75 cm |
| Attachment system | Ø 35mm |
| Type (general stands) | Distance tube |
| Color | Black |
| Thread | M20 thread |
| Weight | 0,90 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!