Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Active speaker with 12" woofer, 1.35" driver, 200 W RMS LF, 50 W RMS HF
- 2-way bass-reflex enclosure with 30 cm woofer and 3.5 cm titanium driver
- Balanced signal input XLR/6.3 mm jack, switchable mic/line
- HF adjustment -4 dB, -2 dB, 0 dB
- Dual flange
- With rigging points
- Black metal grille with acoustic foam
- Rugged carrying handle
- Application possibility: Standing; suspended; monitoring; on stand
- For application areas such as: Clubs/dancing school; installation; mobile use; mobile djs / entertainer; rental
Scope of delivery
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x compact cabinet speaker
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 650 W |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power | Rated:200W RMS LF |
| Rated | 50W RMS HF |
| Frequency range | 55 - 20000 Hz |
| Sensitivity | 95 dB (1W/1m) |
| Attachment system | Dual flange:Ø 35mm (0° / 5°) |
| Flying points | 7 x M10 thread |
| Circuitry | Class D Biamp |
| Control elements | Power switch, Input sensitivity switch, tone control, level control |
| Controls | Limiter |
| Status LED | Limit, power, signal |
| Connections | Input:1 x 3-pin XLR/6.35mm jack (F) combination socket (mounting version) |
| Output | line via 1 x 3-pin XLR |
| Input channels | 1 x mono with mic-line switch via Combination socket (XLR/jack), channel control via rotary dial |
| Equalizer | Master:1 x 2-band tone control |
| Speaker | Woofer 12" with ferrit magnet |
| Basket material | steel |
| Conematerial | cardboard/paper |
| Voice coil lows 2" | |
| Voice coil compression tweeter highs 1.35" | |
| Type of speaker | Compact cabinet speaker |
| Carrying handle | 1 pc/pcs |
| Material | MDF (medium density fiberboard), 15 mm |
| Color | Black, textured coating, painted |
| Dimensions | Width:37 cm |
| Depth | 35.2 cm |
| Height | 62.2 cm |
| Weight | 19.15 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!