Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Active 18" PA bassreflex subwoofer, 400 W RMS
- 46 cm (18") bass speaker with 76 mm voice coil
- Class D amplifier with 400 W
- XLR inputs and parallel outputs L/R
- XLR output L/R with high-pass filter
- Adjustable crossover frequency 80-200 Hz
- Black metal grille with acoustic foam
- Rugged carrying handle
- For application areas such as: Clubs/dancing school; installation; mobile use; mobile djs / entertainer; rental
Scope of delivery
- 1 x bass
- 1 x user manual
- 1 x power cord
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 650 W |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Device fuse | 5 x 20 mm, T 3.15 A fuse replaceable |
| Power | Rated:400W RMS |
| Frequency range | 40 - 250 Hz |
| Sensitivity | 95 dB (1W/1m) |
| Attachment system | Flange:M20 thread |
| Circuitry | Class D |
| Control elements | Phase reversal switch |
| Controls | Limiter |
| Status LED | Limit, power, signal |
| Connections | Input:line via 2 x 3-pin XLR |
| Output | line via 2 x 3-pin XLR |
| Output | high-pass via 2 x 3-pin XLR |
| Crossover frequency | 80-200 Hz |
| Speaker | 1 x woofer 18" |
| Basket material | steel |
| Voice coil lows 2.5" | |
| Type of speaker | Subwoofer |
| Type of construction | Vented |
| Carrying handle | 1 pc/pcs |
| Material | MDF (medium density fiberboard), 15 mm |
| Color | Black, textured coating, painted |
| Dimensions | Width:61.3 cm |
| Depth | 61.3 cm |
| Height | 54 cm |
| Weight | 32.70 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!