Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
DMX-controlled surface light with 240 cold white and 240 warm white LEDs incl. steel stand
EUROLITE LED PLL-480 CW/WW Panel
DMX controlled surface light with 240 cold white and 240 warm white LEDs
- Energy-saving, durable and environmentally friendly
- Frost filter provides a soft, homogeneous light
- 4 barn doors to avoid blinding the audience and for protection during transport
- Stand or truss installation
- Slim, rugged metal housing
- 480 LEDs 0.5 W SMD 2835 CW/WW (homogenous color mix)
- Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) adjustable
- Strobe effect
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via DMX; master/slave function
- Fixtures available for Light´J; Light Captain
- Flicker-free
- With a beam angle of 120°
- Variable color temperature 3200 K - 5600 K
- Very high color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- LCD display
- Rugged carrying handle
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; theater; rental; video and photography
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; on stand
EUROLITE LS-1 EU Steel Stand
Lighting stand made in EU, without crossbeam, maximum load 30 kg, height 145-315 cm
- Stable lighting stand for mobile use
- Adjustable height
- Made in Europe
EUROLITE LS-1A1 Adapter for LS-1
Universal adapter for lighting stands LS-1 and LS-1T
- Universal adapter allowing to mount a single spotlight
- Made in Europe
Scope of delivery
1 x EUROLITE LED PLL-480 CW/WW Panel
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x plug (male)
1 x EUROLITE LS-1 EU Steel Stand
- 1 x stand
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 18.16 kg |
| EUROLITE LED PLL-480 CW/WW Panel | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 205 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 480 x 0.5 W SMD 2835 CW/WW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 3.5 - 28 Hz |
| DMX channels | 5 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | DMX; master/slave function |
| Fixtures available for | Light´J; Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 47000 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 120° |
| Color temperature | 3200K - 5600K adjustable |
| Color rendering index (CRI) | 96 Ra |
| Illuminance in Lux (lx) | Cold white (CW) 1m:3048 lx, 3m:394 lx, 6m:116 lx |
| Warm white (WW) 1m | 2697 lx, 3m:375 lx, 6m:111 lx |
| All 1m | 6147 lx, 3m:764 lx, 6m:224 lx |
| Lamp life | 50000 h |
| Luminous flux | 17470 lm |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | LCD display |
| Carrying handle | 1 pc/pcs |
| Material | Metal |
| Dimensions | Width:64 cm |
| Depth | 12.5 cm |
| Height | 33 cm |
| Weight | 12.60 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Energy efficiency class (A - G) | F |
| EPREL-Nr | 1066973 |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø12mm |
| Material | Metal, 3 mm |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.5 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| EUROLITE LS-1 EU Steel Stand | |
| Maximum carrying capacity | 30 kg |
| Height | Maximum:315 cm |
| Minimum | 145 cm |
| Attachment system | Ø 28mm |
| Type (general stands) | Light stand/manual |
| Material | Steel/magnesium |
| Color | Black |
| Transport dimensions | 120 cm x 16 cm x 14 cm |
| Base area | Ø 108 cm |
| Weight | 5.30 kg |
| EUROLITE LS-1A1 Adapter for LS-1 | |
| Maximum carrying capacity | 30 kg |
| Attachment system | Ø 29mm |
| M8 thread | |
| Type (general stands) | Accessory |
| Material | Steel |
| Color | Black, powder-coated |
| Dimensions | Width:11 cm |
| Depth | 9 cm |
| Height | 10 cm |
| Weight | 0.26 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!