Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED light effect bar with 16 x 4 W RGBW LED (4in1), incl. IR remote control
EUROLITE LED PIX-16 QCL Bar
- 16 LEDs 4 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Color animations with two adjustable colors
- Strobe effect
- 21 integrated show programs
- Direct color selection for 15 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; master/slave function; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); sound to light via microphone; IR remote control
- Fixtures available for Light´J; Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 15°
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; wedding/gala/events; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; wall mounting
ROADINGER Flightcase EC-B252 4x LED BAR-252 RGB
Carrying case
- High-quality workmanship with plywood multi-layer glued 7 mm, black, laminated
- Interior with foam padding
- Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- Rugged carrying handle
- 3 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED PIX-16 QCL Bar
- 1 x bar
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 2 x mounting bracket
- 2 x screw
- 2 x washer
Paraméterek
| Weight | 20.46 kg |
| EUROLITE LED PIX-16 QCL Bar | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 70 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | F 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 16 x 4 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| DMX channels | 3; 4; 11; 21-1; 21-2; 64 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; master/slave function; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); sound to light via microphone; IR remote control |
| Fixtures available for | Light´J; Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 15° |
| Beam angle (1/10 peak) | 30° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | 2x mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Length:108 cm |
| Width | 6.5 cm |
| Height | 8.5 cm |
| Weight | 2.39 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase EC-B252 4x LED BAR-252 RGB | |
| Maximum load | 25 kg |
| Aluminum profile frames | 30 mm |
| Carrying handle | 1 pc/pcs |
| Stop hinge | 3 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs |
| Material | Plywood multi-layer glued, 7 mm |
| Color | Black, laminated |
| Inside dimensions | 108 cm x 44 cm x 7.5 cm |
| Device compartment | 108 cm x 6.5 cm x 7.5 cm |
| Dimensions | Width:117 cm |
| Depth | 48 cm |
| Height | 17 cm |
| Weight | 10.90 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!