Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED moving head spot with 200 W LED, rotating gobos, color wheel, prism and QuickDMX port
- 1 LED 200 W COB (chip-on-board) cold white (CW)
- Positioning within 540° PAN, 270° TILT
- Auto position correction (feedback)
- Exact positioning (16 bit resolution)
- Gobo wheel with rotating gobos; prism 3-fold rotating; focus motor-driven
- Dimmer electronic
- Multi beam effect; gobo effect
- Color wheel with 8 dichroic filters plus open
half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed - Gobo wheel with rotating gobos, 7 gobos and open
shake effect - Gobos changeable
- Slot-in gobo system for easy gobo replacement
- Integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; DMX; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); master/slave function
- Fixtures available for LED PC-Control 512; Light Captain
- Flicker-free
- With a beam angle of 10°
- LCD display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; rental; wedding/gala/events
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x moving light
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 2 x omega bracket
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 265 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 3.15 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 200 W COB (chip-on-board) cold white (CW) |
| Max. TILT movement | 270° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Max. PAN movement | 540° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Flash rate | 2 - 10 Hz |
| Equipment | Gobo wheel with rotating gobos; prism 3-fold rotating; focus motor-driven |
| Color generation | Color wheel with 8 dichroic filters plus open |
| Half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed | |
| Gobos | Gobo wheel with rotating gobos, 7 gobos and open |
| Outside diameter 23.5mm | |
| Image diameter 15mm | |
| Shake effect | |
| Gobos changeable | |
| Slot-in gobo system for easy gobo replacement | |
| DMX channels | 13; 15 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); master/slave function |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 2500 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 10° |
| Illuminance in Lux (lx) | Cold white (CW) 3m:20700 lx, 6m:5273 lx |
| Housing color | Black |
| Display type | LCD display |
| Dimensions | Width:32.5 cm |
| Depth | 27.0 cm |
| Height | 45.5 cm |
| Weight | 11.35 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!