Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Console with motorized faders, color & motion effects (24 devices/34 channels)
- DMX controller for DMX light effect units such as moving heads, scanners and LED spot lights with RGBW color mixture
- 512 DMX channels can be assigned and inverted as desired to 34 control channels (softpatch)
- For 24 fixtures with max. 34 control channels each
- USB port for storing program data
- Quick programming thanks to 9 integrated movement patterns and 6 color effects (pan/tilt position, fade time and running time adjustable)
- Several movement patterns and color effects can be used simultaneously
- Manual, time-controlled or sound-controlled chase running mode
- 3 DMX fixture levels can be controlled
- 8 motorized DMX channel faders for user-friendly control
- The motor faders provide a precise overview of the parameters when switching the individual banks, chases and scenes
- 2 jog wheels for pan/tilt
- Master fader for color and dimmer channels
- Blackout function
- Color-illuminated buttons provide easy orientation
- Can transmit up to 512 DMX channels
- (19") 48.3 cm rack installation 4 U
- Programmable 30 scenes/chases each with 485 cues distributed over 2 page/s
- Control via DMX; RDM
- LCD display
- Firmware can be updated
- Desktop console housing
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; mobile djs / entertainer
- Silent operation
Scope of delivery
- 1 x controller
- 1 x user manual
- 1 x power cord
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 20 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Fuse | 5 x 20 mm, F 1.25 A fuse replaceable |
| Programs | Programmable 30 scenes/chases each with 485 cues distributed over 2 page/s |
| DMX channels | Output 512 |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control | DMX; RDM |
| Housing color | Black |
| Display type | LCD display |
| Available storage media | USB devices (FAT 32) |
| USB port | Type A |
| Color | Black |
| PC connect | , firmware can be updated |
| Housing design | (19") 48.3 cm rack installation 4 U |
| Desktop console housing | |
| Dimensions | Width:48.3 cm |
| Depth | 17 cm |
| Height | 8.9 cm |
| Weight | 3.82 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!