Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Wireless DMX system 2.4 GHz
- Auto-switching transceiver
- Wireless DMX eliminates extensive cabling between DMX controller and the DMX-controlled units in lighting installations
- Due to GFSK modulation with 78 channels, interference-free operation also alongside other QuickDMX transceiver and wireless devices in the 2.4 GHz band (e.g. Wi-Fi and Bluetooth)
- 1 to 512 QuickDMX receivers can be controlled by each transmitter
- LED indication for functions
- Can receive and process up to 512 DMX channels
- Can transmit up to 512 DMX channels
- Control via DMX; QuickDMX; plug and play
- Operating range up to 400m
- Up to 6 transmitters can be operated in parallel without interference
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x external mains adapter
- 1 x USB cable
- 1 x antenna
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 5V DC 500 mA | |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via USB C (W) mounting version power supply cord for USB A mains connection (provided) |
| DMX channels | Input 512 |
| Output 512 | |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control | DMX; QuickDMX; plug and play |
| Range | Range up to 400m |
| Carrier frequency | 2.4 GHz |
| Parallel mode | Max. 6 transmitter |
| RF power output | 19 dBm |
| Modulation | GFSK |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:21.2 cm |
| Depth | 10 cm |
| Height | 7.5 cm |
| Weight | 0.29 kg |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!