Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED bar (100cm) with 12 x 4 watt 4in1 QCL RGB/UV LED
EUROLITE LED BAR-12 QCL RGB+UV Bar
- 12 LEDs 4 W high-power 4in1 QCL RGB/UV (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect; UV effect
- Integrated show programs
- Direct color selection for 20 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; sound to light via microphone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for LED PC-Control 512; EASY SHOW 2; Light Captain; EASY SHOW 3; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 20°
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; wall mounting
screw
- M8 thread
ROADINGER Flightcase 12x LED Bar with wheels
Trunk case with castors, PRO version
- Universal modular system for LED bars up to 1 m length
- 3 stackable units accommodate 4 LED bars each
- High-quality workmanship with birch multiplex 7 mm, dark brown, laminated
- Interior with foam padding
- Removable cover
- Aluminum profile frames 20mm with rounded edges
- 6 hinged, chromium plated case handles
- 12 high-quality butterfly locks
- 4 x castors with 2 locking brakes
- Branded hardware
- Made in Europe
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
12 x EUROLITE LED BAR-12 QCL RGB+UV Bar
- 1 x bar
- 1 x power cord
- 2 x mounting bracket
- 2 x screw
- 2 x washer
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 68.90 kg |
| EUROLITE LED BAR-12 QCL RGB+UV Bar | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 25 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug included |
| Power output | 1 x IEC connector (F) mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 12 x 4 W high-power 4in1 QCL RGB/UV (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 2; 4; 5; 6; 9 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; sound to light via microphone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; EASY SHOW 2; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle | 20° |
| Beam angle (1/2 peak) | 20° |
| Beam angle (1/10 peak) | 33° |
| Wavelength | Ultra violet (UV) 399 nm |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Material | Aluminum; metal |
| Dimensions | Length:100 cm |
| Depth | 6.5 cm |
| Height | 10.3 cm |
| Weight | 2.85 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | 1.2 m |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø20mm; 1 x Ø11mm; 2 x Ø7mm |
| Material | Metal, 2 mm |
| Screw | |
| Thread | M8 thread x 16 mm |
| Washer | |
| Material | Rubber |
| Dimensions | Height:0.3 cm |
| Diameter | Ø 2 cm |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 12x LED Bar with wheels | |
| Maximum load | 150 kg |
| Removable covers | 1 pc/pcs |
| Aluminum profile frames | 20 mm |
| Case handle | 6 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:12 pc/pcs |
| Transport aid | 4 x castors with 2 locking brakes |
| Use of brands | Branded hardware |
| Material | Birch multiplex, 7 mm |
| Color | Dark brown, laminated |
| Compartment dimensions | 113 cm x 8.5 cm x 9 cm |
| Inside dimensions | 113 cm x 40.5 cm x 16 cm |
| Dimensions | Width:119 cm |
| Depth | 44 cm |
| Height | 84 cm |
| Weight | 34.70 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!