Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Theater light console for 48 DMX channels, brightness control for each scene
- Good visual control of scenes and chasers through intelligent status LEDs
- Blackout function
- Firmware update and data backup via USB connection
- Programmable 84 scenes/chases and distributed over 7 page/s
- Can transmit up to 48 DMX channels
- Control via DMX; sound to light via microphone; sound to light via RCA (F) mounting version; RDM
- (19") 48.3 cm rack installation 6 U
- For application areas such as: Clubs/dancing school; Trade fair and shop fitting; stage; theater; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
Scope of delivery
- 1 x controller
- 1 x external mains adapter
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| 9V DC 300 mA | |
| Power consumption | 3.00 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) mounting version power supply cord with AC adapter (provided) |
| Programs | Programmable 84 scenes/chases and distributed over 7 page/s |
| DMX channels | Output 48 |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control | DMX; sound to light via microphone; sound to light via RCA (F) mounting version; RDM |
| Housing color | Black |
| Color | Black |
| Mounting depth | 80 mm |
| Housing design | (19") 48.3 cm rack installation 6 U |
| Dimensions | Width:48.3 cm |
| Depth | 24.5 cm |
| Height | 8.9 cm |
| Weight | 3.95 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!