Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
6x10A dimmer for DMX & analog signals, connection via terminal blocks
- Universal dimmer pack for professional use
- Can be operated 1-phase or 3-phase
- DMX control or analog control possible
- The DMX-starting address can be adjusted on the device
- Synchronization of several devices possible via DMX
- Adjusting the lamp pre-heat
- With automatic circuit breaker per channel
- Channel-outputs on the rearpanel via pole connectors
- Only for professional use
- Preprogrammed 12 scenes/chases
- Control via analog 0-10 V; stand-alone; DMX
- (19") 48.3 cm rack installation 2 U
- For application areas such as: Trade fair and shop fitting; stage; theater; rental
- Very quiet working noise
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230/380 V AC, 50 Hz |
| Output power | Max. 13800 W |
| Max. 2300 W per channal | |
| Output current | Max. 60 A |
| Power connection | Mains input via screw terminal |
| Power output | Screw terminal |
| Power output fuse per channel | C 10 A fuse resettable |
| Programs | Preprogrammed 12 scenes/chases |
| DMX channels | 6 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control | Analog 0-10 V; stand-alone; DMX |
| Control channels | 6 |
| Color | Black |
| Housing design | (19") 48.3 cm rack installation 2 U |
| Dimensions | Width:48.3 cm |
| Depth | 41 cm |
| Height | 8.9 cm |
| Weight | 7.50 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!