Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Active speaker system set with audio player, Bluetooth and wireless microphone, 150 W RMS
- Set consists of one active speaker with integrated amplifier and one passive speaker
- For application areas such as: Mobile use; mobile djs / entertainer; sports centres/gyms
OMNITRONIC XFM-212AP Active 2-Way Speaker with Wireless Microphone
- 2-way bass-reflex systems with 30 cm woofer (12") and 3.4 cm tweeter (1.34")
- SD card slot and USB port
- UHF receiver unit and matching wireless microphone
- 1 mic input with separate level controls
- 1 line input XLR/6.3 mm jack) with separate level control
- Master control with 2-band EQ
- Control via IR remote control; Bluetooth
- UHF 863 - 865 MHz License-free and approved in Europe
- Black metal grille with acoustic foam
- 3 Rugged carrying handles
- For application areas such as: Mobile use; mobile djs / entertainer; sports centres/gyms
OMNITRONIC XFM-212 Passive 2-Way Speaker
- 2-way bass-reflex systems with 30 cm woofer (12") and 3.4 cm tweeter (1.34")
- Black metal grille with acoustic foam
- 3 Rugged carrying handles
- For application areas such as: Mobile use; mobile djs / entertainer; sports centres/gyms
Scope of delivery
1 x OMNITRONIC XFM-212AP Active 2-Way Speaker with Wireless Microphone
- 1 x remote control
- 1 x compact cabinet speaker
- 1 x user manual
- 1 x battery
- 1 x speaker cable
- 1 x power cord
- 1 x declaration of conformity
- 1 x microphone
1 x OMNITRONIC XFM-212 Passive 2-Way Speaker
- 1 x compact cabinet speaker
Manuals
ManualsParaméterek
| Weight | 21.40 kg |
| OMNITRONIC XFM-212AP Active 2-Way Speaker with Wireless Microphone | |
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 250 W |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power | Program:250W |
| Rated | 150W RMS |
| Frequency range | 50 - 18000 Hz |
| Sensitivity | 95 dB |
| Control | IR remote control; Bluetooth |
| Audio player | USB + SD + Bluetooth |
| Frequency band | UHF 863 - 865 MHz |
| Carrier frequency | 865 MHz |
| Attachment system | Flange:Ø 35mm |
| Controls | Limiter |
| Status LED | Power, clip |
| Connections | Input:microphone via 1 x 3-pin XLR |
| Input | microphone via 1 x 6.3 mm plug (unbal.) |
| Input | line via 1 x 3-pin XLR |
| Input | line via 1 x stereo RCA |
| Output | line via 1 x 3-pin XLR |
| Output | speaker via speaker built-in socket (F) |
| Equalizer | Master:1 x 2-band tone control |
| Speaker | 2 x woofer 12" |
| 1 x tweeter 1.35" | |
| Carrying handle | 3 pc/pcs |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Width:37.5 cm |
| Depth | 31.5 cm |
| Height | 58 cm |
| Weight | 12.10 kg |
| OMNITRONIC XFM-212 Passive 2-Way Speaker | |
| Power | Program:250W |
| Rated | 150W RMS |
| Frequency range | 50 - 18000 Hz |
| Sensitivity | 95 dB |
| Attachment system | Flange:Ø 35mm |
| Connections | Output:speaker via speaker built-in socket (F) |
| Speaker | 2 x woofer 12" |
| 1 x tweeter 1.35" | |
| Carrying handle | 3 pc/pcs |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Width:37.5 cm |
| Depth | 31.5 cm |
| Height | 58 cm |
| Weight | 9.30 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!