Leírás
Bodypack transmitter with headset microphone
- LED indicator for battery capacity
- With gooseneck-microphone boom for exact positioning of the microphone capsule
- One-sided cable run
- Operating range up to 50m with line-of-sight
Scope of delivery
- 1 x transmitter
- 1 x microphone
- 1 x declaration of conformity
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Type | Bodypack with microphone |
| Battery | 2 x Mignon (AA) (not included) |
| Frequency range | 40 - 18000 Hz |
| S/N ratio | >105 dB |
| THD | <0.5 % at 1 kHz |
| Range | Range up to 50m with line-of-sight |
| Carrier frequency | 865 MHz |
| RF power output | 10 mW |
| Modulation | F3F |
| Frequency selection | Fixed frequencies |
| Connections | 1 x 3.5 mm jack (mono) mounting version screwable |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Width:6.4 cm |
| Depth | 3.6 cm |
| Height | 10 cm |
| Weight | 0.09 kg |
| Microphone | |
| Capsule type | Condenser |
| Color | Black |
| Weight | 0.023 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!