Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Active 2-way speaker system (15") with 150 W RMS for PA and DJ applications with audio player and Bluetooth
- 2-way bass-reflex enclosure with 38 cm woofer and 2.5 cm compression driver
- Class A/B circuitry: optimum sound and power at low weight and compact dimensions
- Stereo Bluetooth link for wireless stereo operation with 2 systems linked together
- SD card slot and USB port
- 2 mic/line inputs (XLR/6.3 mm jack) with separate level controls
- Line input, RCA
- Mixed output for linking further active speaker systems
- Master control with 2-band EQ
- Control via IR remote control; Bluetooth
- Black metal grille
- 3 Rugged carrying handles
- For application areas such as: Mobile djs / entertainer
- Application possibility: Standing; monitoring; on stand
Scope of delivery
- 1 x compact cabinet speaker
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x power cord
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 500 W |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Device fuse | 5 x 20 mm, T 2 A fuse replaceable |
| Power | Program:300W |
| Rated | 150W RMS |
| Frequency range | 40 - 20000 Hz |
| Max. SPL | 122 dB |
| Control | IR remote control; Bluetooth |
| Bluetooth | Version:5 with stereo link (TWS) |
| Bluetooth device name | OMNITRONIC |
| Audio player | USB + SD + Bluetooth |
| Attachment system | Flange:Ø 35mm |
| Status LED | Power, clip |
| Connections | Input:mic/line via 2 x 6.3 mm plug (unbal.) |
| Input | mic/line via 2 x 3-pin XLR |
| Input | line via 1 x stereo RCA |
| Output | line via 1 x stereo RCA |
| Input channels | 2 x mono via XLR or jack, channel control via rotary dial |
| 1 x stereo with line-player switch via RCA or player, channel control via rotary dial | |
| Equalizer | Master:1 x 2-band tone control |
| Music format | MP3, WAV |
| Number of files | Max. 999 |
| Available storage media | USB devices/SD cards (FAT 32) |
| Speaker | 1 x woofer 15" with ferrit magnet |
| Voice coil lows 2" | |
| 1 x compression tweeter highs 1" with ferrit magnet | |
| 1 x voice coil compression tweeter highs 1" | |
| Horn vent 1" | |
| Type of speaker | Compact cabinet speaker |
| Carrying handle | 3 pc/pcs |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:47 cm |
| Depth | 43 cm |
| Height | 73 cm |
| Weight | 14.90 kg |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!