Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Wireless DMX system (2.4 GHz) - compact transceiver with CRMX unit
- Transceiver, to be used as transmitter or receiver
- Adaptive frequency hopping ensures interference-free operation in the 2.4 GHz band
- Can receive and process up to 512 DMX channels
- Can transmit up to 512 DMX channels
- Multicolored LED indicator
- Control via CRMX by LumenRadio; W-DMX by wireless solution
- Operating range up to 600m with line-of-sight
- Up to 10 transmitters can be operated in parallel without interference
- With a KENSINGTON LOCK theft protection
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 2 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug |
| Device fuse | T 1 A fuse fix in power supply |
| DMX channels | Input 512 |
| Output 512 | |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control | CRMX by LumenRadio; W-DMX by wireless solution |
| Range | Range up to 600m with line-of-sight |
| Carrier frequency | 2.4 GHz |
| Parallel mode | Max. 10 transmitter |
| Antenna gain | 3 dBi |
| Modulation | GFSK |
| Attachment system | M10 thread |
| Status LED | DMX, level meter |
| Color | Black |
| Theft protection | KENSINGTON LOCK |
| Dimensions | Length:14.1 cm |
| Width | 9.8 cm |
| Height | 5.6 cm |
| Weight | 0.70 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!