Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weather-proof wireless DMX receiver, IP65
- Wireless DMX eliminates extensive cabling between DMX controller and the DMX-controlled units in lighting installations
- Can receive and process up to 512 DMX channels
- Lockable power input (IP T-Con)
- Control via CRMX by LumenRadio
- Operating range up to 600m with line-of-sight
- 2.4 GHz license-free worldwide
- With omega bracket
- Suitable for outdoor use IP65
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x omega bracket
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 1.6 W |
| IP classification | IP65 |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| DMX channels | Input 512 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Control | CRMX by LumenRadio |
| Range | Range up to 600m with line-of-sight |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Antenna gain | 5 dBi |
| Modulation | GFSK |
| Attachment system | Omega bracket |
| Status LED | DMX; level meter |
| Color | Black |
| Dimensions | Length:17.3 cm |
| Width | 15.6 cm |
| Height | 9.2 cm |
| Weight | 1.30 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!