Leírás
Hanging skull with light and sound effect
The Blood Skull from Europalms is the ideal addition to your Halloween- or motto decorations.Under a ripped black hood, a bold skull with blood-red veins lurks, eagerly awaiting the arriving visitors. The "blood effect" is enhanced by a flashing red LED inside the skeleton skull. At the same time a scary voice and ghost train sound is heard.The animation is activated by a motion detector (light sensor on the mouth) or a wired manual control.
- Powered by a battery/battery pack
- Head red flashing
- Sound effects
- Animation time up to 30 seconds
Scope of delivery
- 1 x figurine
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 4.5V DC |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Battery | 3 x Mignon (AA) (not included) |
| Effect | Head red flashing; sound effects |
| Via motion sensor or button | |
| Time up to 30s | |
| Standing/fixation | Loop (rope) |
| Season | Halloween |
| Dimensions | Width:30 cm |
| Depth | 13 cm |
| Height | 80 cm |
| Weight | 0.22 kg |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!