Leírás
400 watt fogger with remote control
- Odorless
- Glycerine- and DEG-free composition
- Non-toxic
- Not harmful to health
- Biodegradable according to OECD 301E/EEC 84/449 C3
- Non-flammable, no transport restrictions, no hazardous material
- Permanent quality control
- Proven quality
- Output distance: Approx. 2 m
- With level indication
- Control via wired remote control
- With mounting bracket
- Water-based fluid ready for use
- For application areas such as: Party room; wedding/gala/events; small rental; clubs/dancing school; gift idea
Scope of delivery
- 1 x fluid
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x mounting bracket
- 2 x knurled screw
- 2 x washer
- 1 x filter
Paraméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 400 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Warm-up time | Approx. 5 min |
| Output volume | Approx. 14 m³/min |
| Output distance | Approx. 2 m |
| Tank capacity | 0.3 l fixed tank |
| Fluid consumption | Approx. 12 ml/min |
| Control | Wired remote control |
| Container size | 1 l |
| Housing color | Silver |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Type of fluid | Water-based fluid ready for use |
| Controls | Overheat |
| Color | Silver |
| Dimensions | Width:14.5 cm |
| Depth | 26.5 cm |
| Height | 17 cm |
| Weight | 3.10 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!