Leírás
This kit upgrades compatible fog machines up to 900 watts. The kit includes a 5-meter-long fog hose, an adapter and a set of screws. The adapter is suitable for circular outlet nozzles with a diameter of 20 to 70 mm. It can be attached to the nozzle with its hexagonal screws and has a mandrel for connecting the fog hose. The fog can now be placed away from the fog machine, making it easy to create a spooky atmosphere for haunted scenes on Halloween. Attach the hose to a tripod next to your DJ desk for impressive special effects in combination with a lighting system.
Scope of delivery
- 1 x tube
- 1 x adapter
- 3 x screw
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Attachment | Ø 7 cm |
| Ø 2 cm | |
| Weight | 0.52 kg |
| Tube | |
| Housing color | Black matte; silver |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Length:500 cm |
| Diameter | Ø 3.2 cm |
| Adapter | |
| Material | Metal, chromium-plated |
| Dimensions | Length:12.0 cm |
| Width | 8.4 cm |
| Diameter | Ø 7.2 cm |
| Screw | |
| Material | Metal |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!