Leírás
Pinspot for PAR-36 6 V/30 W lamp
- At a distance of 4 m there is projected a light circle with a diameter of 30 cm
- Separately capsuled transformator chamber
- Color caps or color foils can be attached in front of the lens
- For illuminating e.g. mirror balls, entrance or counter areas or as basic illumination
- Interesting price levels for purchase of larger quantities
- Low power consumption
- Control via plug and play
- With mounting bracket
- Various versions available
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x lamp clamping ring
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | Max. 30 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Suitable lamp | Max. 6.4 V/30 W PAR-36 G-53 STC |
| Power connection | Fixed supply cord with open wires |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 0.9 m |
| Base | Wires |
| Control | Plug and play |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Material | Metal |
| Dimensions | Length:16 cm |
| Width | 15.5 cm |
| Height | 17 cm |
| Weight | 1.00 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Lamp clamping ring | |
| Material | Metal |
| Color | Silver |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø10mm; 1 x Ø8mm |
| Material | Metal, 2 mm |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!