Leírás
Color wheel for pinspots
- For all pinspots with even brim
- Easy fixing at the tube rim of the spotlight
- The ideal accessory, if e.g. a mirror ball is to be illuminated
- Control via plug and play
color wheel
- Color wheel with red, green, yellow, blue
Scope of delivery
- 1 x motor for color wheel
- 1 x color wheel
- 1 x safety bond
- 1 x chain link
- 2 x nut
- 2 x washer
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | < 4 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 0.9 m |
| Speed | 2.5 RPM , 360 ° forward/backward |
| Control | Plug and play |
| Weight | 0.40 kg |
| Motor for color wheel | |
| Maximum load | 1 kg |
| Housing color | Black matte |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Length:10 cm |
| Diameter | Ø 7.5 cm |
| Color wheel | |
| Color generation | Color wheel with red, green, yellow, blue |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø8mm |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Width:0.2 cm |
| Diameter | Ø 23 cm |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!