Leírás
PAR-36 lamp
The PAR-36 lamp from Omnilux : For professional effect lighting in discothequesThe double-ended PAR-36 shines in a pleasant warm white with a sharply defined beam of light. It is gentle on color foil, dimmable and emits even heat through the front glass. The beam angle of the light source is 6°.The rated output is 30W.
- Harmless for color-foils
- The heat permeates the front-glass continuously
- Dimmable
- Very high color rendering index (CRI)
Scope of delivery
Paraméterek
| Operating voltage | 6.4 |
| Nominal wattage | 30 W |
| Base | G-53 STC |
| Lamp type | Incandescent lamp; halogen lamp |
| Lamp specification | Dimmable |
| Beam angle | 6° |
| Color of light | Warm white WW <3300 K |
| Color rendering index (CRI) | 99 Ra |
| Lead time | 0.2 s |
| Construction | PAR-36 |
| Operating temperature max. | +40° C |
| Operating temperature min. | -20° C |
| Burning position | S180 (universal) |
| Lamp life | 200 h |
| Luminous flux | 510 lm |
| Wavelength | 778 nm |
| Dimensions (LxD) | 70x114 mm |
| Weight | 0.21 kg |
| Energy efficiency class (A - G) | G |
| EPREL-Nr | 1015336 |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!