Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Follow spot with cold white 160 W LED including follow stand
EUROLITE LED SL-160 Search Light
Follow spot with cold white 160 W LED for small to medium distances
- Comfortable control via control panel with buttons and faders
- 1 LED 160 W COB (chip-on-board) cold white (CW)
- Focus manual; iris stepless
- Dimmer electronic; CTO correction filter adjustable
- Strobe effect
- Color wheel with 5 dichroic filters plus open
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone
- With a beam angle of 10°
- With mounting bracket
- Suitable for a range of use from to 20 meters
- For application areas such as: Stage; wedding/gala/events; theater; rental
- Application possibility: Suspended; on stand
EUROLITE STV-250 Follow Spot Stand, black
PRO follow stand for mobile lighting systems
- Heavy-duty stainless steel version for extra stability and safety
- Tripod legs made of stainless steel
- Tripod legs with optional slant for uneven surfaces
- Easy handling
- Safety ring for height adjustment
- Extra-big, rubberized star knob screw
- Adjustable height
- With Multi-angle ball head bracket with stainless steel rod
Scope of delivery
1 x EUROLITE LED SL-160 Search Light
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x mounting bracket
- 1 x hex key
1 x EUROLITE STV-250 Follow Spot Stand, black
- 1 x stand
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 18.30 kg |
| EUROLITE LED SL-160 Search Light | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 230 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via PowerCON (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 160 W COB (chip-on-board) cold white (CW) |
| Equipment | Focus manual; iris stepless |
| Color generation | Color wheel with 5 dichroic filters plus open |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | Stand-alone |
| Beam angle (1/2 peak) | 10° |
| Color temperature | 3200K; 4500K; 5600K |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Material | Aluminum casting; metal |
| Range of use | - 20m |
| Dimensions | Length:60 cm |
| Width | 27.5 cm |
| Height | 31.5 cm |
| Weight | 9.85 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.5 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.4 m |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø13mm; 2 x Ø16mm |
| Material | Aluminum casting, 4 mm |
| Color | Black, matte |
| Hex key | |
| Material | Steel |
| Color | Silver |
| Dimensions | Length:8.5 cm |
| Width | 0.6 cm |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| EUROLITE STV-250 Follow Spot Stand, black | |
| Maximum carrying capacity | 50 kg |
| Height | Maximum:170 cm |
| Minimum | 95 cm |
| Attachment system | M10 thread |
| Multi-angle ball head bracket with stainless steel rod | |
| Type (general stands) | Light stand/manual |
| Material | Aluminum; stainless steel |
| Color | Black |
| Base area | Ø 1.12 cm |
| Transport dimensions | 13 cm x 14 cm x 105 cm |
| Weight | 8.45 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!