Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Compact bar with derby, spots, scanners, UV effect, QuickDMX port and bag
- Positioning within
EUROLITE LED KLS Scan Next FX Compact Light Set
- Crossbar with integrated DMX control unit and TV spigot for tripod installation
- When fog is used, this effect becomes especially attractive
- Positioning within
- Color wheel; gobo wheel with static gobos
- Color wheel with 8 dichroic filters plus open
half colors selectable - 20 integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan
- Control via DMX; IR remote control; sound to light via microphone; stand-alone; master/slave function; wireless footswitch (optional); QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Preprogrammed in Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief
- TV spigot
- With mounting bracket
- OLED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels
- Application possibility: Suspended; on stand
spotlight
- 3 LEDs 7 W high-power 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix)
4 spots controlled separately - With a beam angle of 15°
light effect
- 2 LEDs 3 W R/G/B
moving light
- 1 LED 15 W cold white (CW)
bar
- 4 LEDs 1 W high-power ultra violet (UV)
LEDs controlled separately
EUROLITE Foot Switch KLS Compact Light Set MK2
Wireless foot switch for KLS Compact Light Sets
- Powered by a battery/battery pack
- Non-slip pedal housing
EUROLITE STV-60-WOT EU Steel Stand black
Lighting stand, made in EU, maximum load 30 kg, height 150-315 cm
- Stable lighting stand for mobile use
- Adjustable height
- TV spigot
- Available in various colors
- Made in Europe
Scope of delivery
1 x EUROLITE LED KLS Scan Next FX Compact Light Set
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x declaration of conformity
- 2 x mounting bracket
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x bag
- 2 x knurled screw
- 2 x washer
- 1 x terminating plug (power)
1 x EUROLITE Foot Switch KLS Compact Light Set MK2
- 1 x foot control
- 1 x declaration of conformity
- 1 x battery
1 x EUROLITE STV-60-WOT EU Steel Stand black
- 1 x stand
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 19.14 kg |
| EUROLITE LED KLS Scan Next FX Compact Light Set | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 115 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 2 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| Equipment | Color wheel; gobo wheel with static gobos |
| Color generation | Color wheel with 8 dichroic filters plus open |
| Half colors selectable | |
| DMX channels | 3; 7; 13; 14; 15; 18; 19; 30; 32; 39 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | DMX; IR remote control; sound to light via microphone; stand-alone; master/slave function; wireless footswitch (optional); QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Preprogrammed in | Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Housing color | Black |
| Attachment system | TV spigot Ø 28mm |
| 2x mounting bracket | |
| Display type | OLED display |
| Dimensions | Width:110 cm |
| Depth | 15.5 cm |
| Height | 43 cm |
| Weight | 12.80 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Bar | |
| LED type | 4 x 1 W high-power ultra violet (UV) |
| Light effect | |
| LED type | 2 x 3 W R/G/B |
| Spotlight | |
| LED type | 3 x 7 W high-power 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix) |
| Beam angle | 15° |
| Beam angle (1/2 peak) | 15° |
| Beam angle (1/10 peak) | 28° |
| Illuminance in Lux (lx) | Red (R) 1m:1022 lx, 3m:125 lx, 6m:33 lx |
| Green (G) 1m | 2448 lx, 3m:285 lx, 6m:75 lx |
| Blue (B) 1m | 395 lx, 3m:47 lx, 6m:13 lx |
| Warm white (WW) 1m | 1892 lx, 3m:219 lx, 6m:58 lx |
| All 1m | 4853 lx, 3m:676 lx, 6m:175 lx |
| Moving light | |
| LED type | 1 x 15 W cold white (CW) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| EUROLITE Foot Switch KLS Compact Light Set MK2 | |
| IP classification | IP20 |
| Battery | 1 x 9.0 V E block 6F22 zinc carbon included |
| Carrier frequency | 433.92 MHz |
| Housing color | Black |
| Housing design | Non-slip pedal housing |
| Dimensions | Width:42.0 cm |
| Depth | 14.0 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Weight | 0.69 kg |
| EUROLITE STV-60-WOT EU Steel Stand black | |
| Maximum carrying capacity | 30 kg |
| Height | Maximum:320 cm |
| Minimum | 150 cm |
| Attachment system | TV spigot Ø 28mm |
| Type (general stands) | Light stand/manual |
| Material | Steel/magnesium |
| Color | Black |
| Transport dimensions | 126 cm x 12 cm x 15 cm |
| Weight | 5.65 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!