Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED light effect bar with WW COB LEDs including speaker stand and knob
EUROLITE LED CBB-2 COB WW Bar
LED light effect bar with WW COB LEDs, incl. IR remote control
- 2 LEDs 35 W COB (chip-on-board) warm white (WW)
- Dimmer electronic
- Strobe effect
- Integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan
- Control via IR remote control; sound to light via microphone; DMX; stand-alone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for LED PC-Control 512; Light Captain; Light´J; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 37°
- Very high color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; decoration; wedding/gala/events; restaurants, bars and hotels; Trade fair and shop fitting; video and photography
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
OMNITRONIC Speaker Stand BOB System
Speaker stand for BOB speakers, extendable up to 170 cm
- Tube diameter: Ø 30 mm
- Adjustable height
- Scratchproof and shockproof
Scope of delivery
1 x EUROLITE LED CBB-2 COB WW Bar
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
1 x OMNITRONIC Speaker Stand BOB System
- 1 x stand
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 4.61 kg |
| EUROLITE LED CBB-2 COB WW Bar | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 50 W |
| IP classification | IP20 |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 2 x 35 W COB (chip-on-board) warm white (WW) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 2; 3; 5 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | IR remote control; sound to light via microphone; DMX; stand-alone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; Light Captain; Light´J; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 37° |
| Beam angle (1/10 peak) | 70° |
| Color temperature | 2700K |
| Color rendering index (CRI) | 91 Ra |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Width:15.5 cm |
| Depth | 24 cm |
| Height | 17.5 cm |
| Weight | 2.45 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| OMNITRONIC Speaker Stand BOB System | |
| Maximum carrying capacity | 14 kg |
| Height | Maximum:195 cm |
| Minimum | 107 cm |
| Adjustable in 6 steps with locking pin | |
| Attachment system | M10 thread |
| Type (general stands) | Speaker stand/manual |
| Material | Steel |
| Color | Black, painted; , scratchproof and shockproof |
| Main pipe diameter | Ø 3 cm |
| Extension tube diameter | Ø 2.5 cm |
| Weight | 2.15 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!