Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Flat IP65 spotlight in black with 3 x 8 W 4in1 QCL RGBW LED, QuickDMX transceiver
EUROLITE AKKU IP Flat Light 3 bk
- Integrated QuickDMX transceiver for wireless DMX control
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 16h depending on program used
- Integrated automatic charging of the battery and status indicator
- 3 LEDs 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) adjustable; color blend stepless; color change adjustable; colors preset
- Strobe effect
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via master/slave function; IR remote control; QuickDMX; stand-alone; sound to light via microphone
- Fixtures available for Light´J; Light Captain; EASY SHOW 1; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 15°
- With mounting bracket
- LCD display
- Suitable for outdoor use IP65
- For application areas such as: Decoration; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
- Application possibility: Standing
ROADINGER Plastic Case for 8x AKKU Flat Light with Trolley
Trolley case
- Interior with foam padding
cover with foam padding - 2 Rugged carrying handles
- 4 high-quality spring locks with shut-off function
- Trolley
Scope of delivery
8 x EUROLITE AKKU IP Flat Light 3 bk
- 1 x device
- 1 x external mains adapter
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x declaration of conformity
- 1 x user manual
1 x ROADINGER Plastic Case for 8x AKKU Flat Light with Trolley
- 1 x case
Paraméterek
| Weight | 22.30 kg |
| EUROLITE AKKU IP Flat Light 3 bk | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 12.6V DC 2500 mA | |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) mounting version power supply cord with Euro plug (provided) |
| Battery/battery pack | |
| Battery pack type | 2 x lithium ion 11.1 V, 2600 mAh, 28.86 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 16h depending on program used |
| Recharging time 4h | |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 3 x 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 1 - 23 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 6; 8; 10 |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Master/slave function; IR remote control; QuickDMX; stand-alone; sound to light via microphone |
| Fixtures available for | Light´J; Light Captain; EASY SHOW 1; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Carrier frequency | 2.4 GHz |
| Beam angle (1/2 peak) | 15° |
| Beam angle (1/10 peak) | 33° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | LCD display |
| Dimensions | Width:17.2 cm |
| Depth | 13.8 cm |
| Height | 6.2 cm |
| Weight | 1.61 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2032 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Plastic Case for 8x AKKU Flat Light with Trolley | |
| Maximum load | 50 kg |
| Carrying handle | 2 pc/pcs |
| Lock | Spring lock:4 pc/pcs with shut-off function |
| Transport aid | Trolley |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Inside dimensions | 49 cm x 36 cm x 16 cm |
| Device compartment | 17.8 cm x 6.5 cm x 14 cm |
| Accessory compartment | 7.8 cm x 32.7 cm x 18.5 cm |
| Dimensions | Width:55 cm |
| Depth | 42 cm |
| Height | 26 cm |
| Weight | 6.30 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!