Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
4x flat LED spotlight with RGBAW+UV color mixing in white including soft bag
EUROLITE LED SLS-7 HCL Floor white
Flat LED spotlight with RGBWA+UV color mixing, incl. IR remote control
- Slim design for space-saving applications
- Enjoy perfect solid and pastel colors plus ultra violet thanks to 6-color mixing
- DMX and power terminals intelligently designed for easy wiring
- 7 LEDs 10 W high-power 6in1 HCL RGBWA/UV (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect; UV effect
- Integrated show programs
- Direct color selection for 19 preset colors
- The device is cooled by cooling fan
- Control via IR remote control; stand-alone; sound to light via microphone; DMX; master/slave function
- Fixtures available for Light Captain; EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light´J; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 17°
- With double bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Rubber feet
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Available in various colors
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
EUROLITE SB-18 Soft Bag
Practical soft bag for 4 PRO Pixel Slim PAR-12/ SLS-400
- Made of easy-care nylon
- With Outside pocket
- With dividers
- With 5 device compartments
- High-quality workmanship with textile , black
- Interior with foam padding
- 2 carrying straps
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED SLS-7 HCL Floor white
- 1 x light effect
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 6.12 kg |
| EUROLITE LED SLS-7 HCL Floor white | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 20 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x IEC connector (F) mounting version |
| Fuse | T 0.5 A |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 7 x 10 W high-power 6in1 HCL RGBWA/UV (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 2; 3; 4; 6; 10 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | IR remote control; stand-alone; sound to light via microphone; DMX; master/slave function |
| Fixtures available for | Light Captain; EASY SHOW 1; LED EASY OPERATOR 4x6; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light´J; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 17° |
| Housing color | White |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Transport aid | Rubber feet |
| Material | ABS Acrylonitrile butadiene styrene |
| Dimensions | Width:22 cm |
| Depth | 11 cm |
| Height | 21 cm |
| Weight | 1.38 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 5 x Ø11mm |
| Material | Metal, 2 mm |
| Color | White |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Color | White |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| EUROLITE SB-18 Soft Bag | |
| Maximum load | 25 kg |
| Carrying strap | 2 pc/pcs |
| Material | Textile |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:47 cm |
| Depth | 24 cm |
| Height | 30 cm |
| Weight | 0.60 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!