Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Washlight with 19 x 15 W LEDs, 4in1 QCL RGBW color mixing and motorized zoom
EUROLITE LED TMH-X4 Moving Head Wash Zoom
- 19 LEDs 15 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
3 segments controlled separately - Positioning within 540° PAN, 270° TILT
- Auto position correction (feedback)
- Exact positioning (16 bit resolution)
- Zoom motor driven
- Color blend stepless; color change adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect
- Integrated show programs
- The device is cooled by temperature-controlled fan at the head; cooling fan at the base
- Control via stand-alone; DMX; sound to light via microphone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light´J; LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; Light Captain; GDTF (GrandMA3)
- Flicker-free
- Multicolor LCD display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; rental
- Application possibility: Standing; suspended
ROADINGER Flightcase 4x TMH-X4
Trunk case with castors
- With 4 device compartments
- With 1 accessory compartment
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 4 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks
- 4 x castors with 2 locking brakes
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED TMH-X4 Moving Head Wash Zoom
- 1 x moving light
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 2 x omega bracket
Paraméterek
| Weight | 59.85 kg |
| EUROLITE LED TMH-X4 Moving Head Wash Zoom | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 225 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 2 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 19 x 15 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Max. TILT movement | 270° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Max. PAN movement | 540° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Flash rate | 1.5 - 25 Hz |
| Equipment | Zoom motor driven |
| DMX channels | 16; 24 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Temperature-controlled fan at the head |
| Cooling fan at the base | |
| Control | Stand-alone; DMX; sound to light via microphone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light´J; LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; Light Captain; GDTF (GrandMA3) |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 4400 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 1 - 25° |
| Beam angle (1/10 peak) | 8 - 40° |
| Illuminance in Lux (lx) | Narrow red (R) 3m:2779 lx, 6m:763 lx |
| Narrow green (G) 3m | 7893 lx, 6m:1841 lx |
| Narrow blue (B) 3m | 1468 lx, 6m:390 lx |
| Narrow cold white (CW) 3m | 9558 lx, 6m:2468 lx |
| Narrow all 3m | 19553 lx, 6m:5001 lx |
| Wide red (R) 3m | 272 lx, 6m:73 lx |
| Wide green (G) 3m | 583 lx, 6m:160 lx |
| Wide blue (B) 3m | 117 lx, 6m:34 lx |
| Wide cold white (CW) 3m | 740 lx, 6m:211 lx |
| Wide all 3m | 1568 lx, 6m:439 lx |
| Housing color | Black |
| Display type | Multicolor LCD display |
| Dimensions | Width:30.5 cm |
| Depth | 20.0 cm |
| Height | 40.0 cm |
| Weight | 8.62 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 4x TMH-X4 | |
| Maximum load | 100 kg |
| Aluminum profile frames | 30 mm |
| Case handle | 4 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs |
| Transport aid | 4 x castors with 2 locking brakes |
| Material | Plywood multi-layer glued |
| Color | Black, laminated |
| Inside dimensions | 74 cm x 47 cm x 40 cm |
| Device compartment | 32 cm x 23 cm x 40 cm |
| Accessory compartment | 8 cm x 47 cm x 24 cm |
| Dimensions | Width:80 cm |
| Depth | 53 cm |
| Height | 55 cm |
| Weight | 21.50 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!