Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED effect spotlight with RGB LEDs and stroboscope
EUROLITE LED PARty Hybrid Spot
- 3 LEDs 3 W high-power 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
- 18 LEDs 0.5 W SMD 5730 cold white (CW)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect
- 3 integrated show programs
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via DMX; sound to light via microphone; stand-alone
- Fixtures available for Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain; Colorchief
- With a beam angle of 22°
- With double bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- For application areas such as: Decoration; mobile djs / entertainer; party room
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
EUROLITE SB-13 Soft Bag
Transport bag
- With 3 dividers
- With 4 compartments
- High-quality workmanship with nylon , black, water repellent
- Interior with foam padding
- 2 carrying straps
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED PARty Hybrid Spot
- 1 x user manual
1 x EUROLITE SB-13 Soft Bag
- 1 x bag
Paraméterek
| Weight | 2.36 kg |
| EUROLITE LED PARty Hybrid Spot | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 16 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class II |
| Power connection | Fixed power supply cord with Euro plug |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 3 x 3 W high-power 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) |
| 18 x 0.5 W SMD 5730 cold white (CW) | |
| DMX channels | 7 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | DMX; sound to light via microphone; stand-alone |
| Fixtures available for | Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain; Colorchief |
| Beam angle (1/2 peak) | 22° |
| Beam angle (1/10 peak) | 37° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Width:15.2 cm |
| Depth | 12 cm |
| Height | 17 cm |
| Weight | 0.52 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø10mm |
| Material | Metal, 1 mm |
| Power cord | |
| Cable construction | 2 x 0.75 mm² H03VVH2-F |
| Cable length | Approx. 0.9 m |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| EUROLITE SB-13 Soft Bag | |
| Maximum load | 10 kg |
| Carrying strap | 2 pc/pcs |
| Material | Nylon |
| Color | Black, water repellent |
| Dimensions | Length:41 cm |
| Depth | 16 cm |
| Height | 19 cm |
| Weight | 0.26 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!