Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
4x inaudible 7in1 PAR spotlight in a space-saving design including PRO flightcase
EUROLITE LED 7C-7 Silent Slim Spot
Silent 7in1 LED PAR spotlight in a space-saving design
- Flat version requires minimal space when mounting
- 7 LEDs 9 W high-power 7in1 SCL RGB/CW/WW/A/UV (homogenous color mix)
- Color blend stepless; Dimmer electronic
- Strobe effect
- Integrated show programs
- Direct color selection for 27 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; IR remote control; sound to light via microphone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3
- Flicker-free
- With a beam angle of 15°
- Very high color rendering index (CRI)
- With double bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels; theater; rental; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
ROADINGER Flightcase 4x SLS Size M
Trunk case, PRO version
- Individually adjustable and removable dividers for universal use
- With 4 device compartments
- High-quality workmanship with birch multiplex 7 mm, dark brown, laminated
- Interior with foam padding
- Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- Hinged, chromium plated case handle
- 2 chrome tip-over locks
- 1 high-quality butterfly lock
- Branded hardware
- Made in Europe
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED 7C-7 Silent Slim Spot
- 1 x light effect
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 18.05 kg |
| EUROLITE LED 7C-7 Silent Slim Spot | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 45 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 7 x 9 W high-power 7in1 SCL RGB/CW/WW/A/UV (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 3; 4-1; 4-2; 4-3; 4-4; 5; 6; 7; 9; 12 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; IR remote control; sound to light via microphone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; EASY SHOW 1; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3 |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 15° |
| Beam angle (1/10 peak) | 33° |
| Color rendering index (CRI) | 92 Ra |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | Double bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| USB port | Type A |
| Material | Aluminum casting; metal |
| Dimensions | Width:22 cm |
| Depth | 11 cm |
| Height | 25.5 cm |
| Weight | 2.60 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø11mm |
| Material | Metal, 2.5 mm |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 4x SLS Size M | |
| Maximum load | 25 kg |
| Aluminum profile frames | 30 mm |
| Case handle | 1 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:1 pc/pcs |
| Use of brands | Branded hardware |
| Material | Birch multiplex, 7 mm |
| Color | Dark brown, laminated |
| Compartment dimensions | 12 cm x 25 cm x 35.5 cm |
| Inside dimensions | 49.5 cm x 25 cm x 35.5 cm |
| Dimensions | Width:52.5 cm |
| Depth | 28.5 cm |
| Height | 44.5 cm |
| Weight | 7.65 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!