Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
2x bright, narrow beam with OSD 10 280 W discharge lamp incl. PRO flightcase with castors
- Positioning within
EUROLITE TMH XB-280 Moving Head Beam
Bright, narrow beam with OSD 10 280W discharge lamp, color wheel, gobos and prisms
- Equipped with an OSD 10 Reflector 280W discharge lamp
- Positioning within 540° PAN, 270° TILT
- Exact positioning (16 bit resolution)
- Color wheel; focus motor-driven; gobo wheel with static gobos; frost filter; prism 8-fold rotating; prism 24-fold rotating
- Dimmer electronic
- Strobe effect
- Color wheel with 14 dichroic filters plus open
half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed in both directions - Gobo wheel with static gobos, 13 gobos und open
shake effect - The device is cooled by cooling fan
- Control via DMX; stand-alone; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for LED PC-Control 512; Light Captain
- With a beam angle of 2°
- Multicolor LCD display
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; rental
- Application possibility: Standing; suspended
ROADINGER Flightcase 2x TMH-XB-280
Trunk case with castors
- For optimal security
- With 2 device compartments
- With 1 accessory compartment
- High-quality workmanship with plywood multi-layer glued 7 mm, black, laminated
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 2 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks with shut-off function
- 4 x castors with 2 locking brakes
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
2 x EUROLITE TMH XB-280 Moving Head Beam
- 1 x moving light
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 2 x omega bracket
Paraméterek
| Weight | 46.30 kg |
| EUROLITE TMH XB-280 Moving Head Beam | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 385 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Fuse | T 5 A fuse replaceable |
| Lamp type | Discharge lamp |
| Max. TILT movement | 270° exact positioning (16 bit resolution) |
| Max. PAN movement | 540° exact positioning (16 bit resolution) |
| Flash rate | 1 - 18 Hz |
| Equipment | Color wheel; focus motor-driven; gobo wheel with static gobos; frost filter; prism 8-fold rotating; prism 24-fold rotating |
| Color generation | Color wheel with 14 dichroic filters plus open |
| Half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed in both directions | |
| Gobos | Gobo wheel with static gobos, 13 gobos und open |
| Shake effect | |
| DMX channels | 16; 19 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | DMX; stand-alone; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; Light Captain |
| Beam angle (1/2 peak) | 2° |
| Housing color | Black |
| Display type | Multicolor LCD display |
| Dimensions | Width:30.0 cm |
| Depth | 20.5 cm |
| Height | 50.5 cm |
| Weight | 14.80 kg |
| Noise classification | Class 4 (loud noises) |
| ROADINGER Flightcase 2x TMH-XB-280 | |
| Maximum load | 50 kg |
| Aluminum profile frames | 30 mm |
| Case handle | 2 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs with shut-off function |
| Transport aid | 4 x castors with 2 locking brakes |
| Material | Plywood multi-layer glued, 7 mm |
| Color | Black, laminated |
| Device compartment | 22 cm x 32 cm x 50 cm |
| Accessory compartment | 7 cm x 32 cm x 22 cm |
| Inside dimensions | 53 cm x 32 cm x 50 cm |
| Dimensions | Width:58 cm |
| Depth | 37 cm |
| Height | 67 cm |
| Weight | 16.70 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!