Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED lighting system with 4 individually controllable 60 W moving heads
This moving head bar is equipped with four beam moving heads, each producing a very bright and narrow beam based on the colors red, green, blue, and white.The bar can be used flexibly; mounted on a stand, placed on the floor, or suspended from a truss. Special attention has been given to ease of control, ensuring that even smaller DMX controllers can operate the bar without difficulty. Dedicated modes allow a variety of positions, movements, chases, and effects to be created using only a few DMX channels.A great example of a suitable controller is the Eurolite Color Chief, which works perfectly with this bar.
- 4 LEDs 60 W SMD 6065 4in1 QCL RGBW
moving lights effects controlled separately - Positioning within 540° PAN, 180° TILT
- Exact positioning (16 bit resolution)
- Dimmer electronic; color selection; Motion macros adjustable; color macros adjustable
- Beam effect
- 22 integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan at the base; cooling fan at the head
- Control via stand-alone; sound to light via microphone; DMX; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light´J; Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- DMX fail mode (hold; blackout)
- With a beam angle of 2°
- With omega bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- 4 x rubber feet
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; party room; mobile use; stage; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x moving light
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 2 x omega bracket
- 2 x safety eyelet
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 230 W |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05VV-F |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 2 A |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 4 x 60 W SMD 6065 4in1 QCL RGBW |
| Max. TILT movement | 180° exact positioning (16 bit resolution) |
| Max. PAN movement | 540° exact positioning (16 bit resolution) |
| Flash rate | 2 - 15 Hz |
| DMX channels | 4; 8; 13; 15; 23; 27; 40; 48 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | 2 x cooling fan at the base |
| 4 x cooling fan at the head | |
| Control | Stand-alone; sound to light via microphone; DMX; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light´J; Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 11000 Hz |
| DMX fail mode | Hold; blackout |
| Beam angle | 2° |
| Beam angle (1/2 peak) | 2° |
| Beam angle (1/10 peak) | 3° |
| Lamp life | 20000 h |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Tube:Ø 35mm |
| 2x omega bracket | |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Control elements | Power switch |
| USB port | Type A |
| Transport aid | 4 x rubber feet |
| Diameter mounting holes | 2 x Ø10mm |
| Material | Steel |
| Dimensions | Width:100.0 cm |
| Depth | 17.5 cm |
| Height | 25.5 cm |
| Weight | 12.55 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!