Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Moving moving head with 60 W COB LED in RGBW
- Compact lightweight
- 1 LED 60 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Positioning within 540° PAN, 180° TILT
- Dimmer electronic; Motion macros adjustable
- Beam effect; strobe effect
- 4 integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; DMX; QuickDMX via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional)
- Fixtures available for Light Captain
- Flicker-free
- With a beam angle of 2°
- 4 digit 7-segment LED display
- Rubber feet
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; party room; mobile djs / entertainer
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x moving light
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x omega bracket
- 1 x safety eyelet
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 60 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 1.5 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 60 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Max. TILT movement | 180° positioning |
| Max. PAN movement | 540° positioning |
| Flash rate | 2.5 - 16 Hz |
| DMX channels | 12; 14 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | Stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; DMX; QuickDMX via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 2900 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 2° |
| Beam angle (1/10 peak) | 5° |
| Illuminance in Lux (lx) | Red (R) 1m:19079 lx, 3m:3275 lx, 6m:838 lx |
| Green (G) 1m | 34129 lx, 3m:5358 lx, 6m:1372 lx |
| Blue (B) 1m | 3925 lx, 3m:1084 lx, 6m:277 lx |
| Cold white (CW) 1m | 48589 lx, 3m:8089 lx, 6m:2048 lx |
| All 3m | 17330 lx, 6m:4405 lx |
| Housing color | Black |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Transport aid | Rubber feet |
| Dimensions | Width:17.5 cm |
| Depth | 15.0 cm |
| Height | 25.0 cm |
| Weight | 3.25 kg |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!