Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Flexible COB LED strip with continuous bright light and a CRI >90
- Flexible LED strip for decorative lighting
- High-grade components and a solid construction guarantee a long service life and excellent color rendering
- High efficiency and durability
- With COB LED strips there are no discernible dots of light
- Homogeneous light distribution
- Can be cut into segments of variable size
- Self-adhesive rear side
- Supplied on a plastic reel
- Power cable, straight and flexible plug connectors available as accessories
- 1600 LEDs COB (chip-on-board) cold white (CW)
- Control via accessory
- Very high color rendering index (CRI)
- For application areas such as: Trade fair and shop fitting; clubs/dancing school; installation; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 24V DC 1860 mA |
| Power consumption | 55 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Non-wired |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1600 x COB (chip-on-board) cold white (CW) |
| Control | Accessory |
| Standing/fixation | Self adhesive |
| Color temperature | 6500K |
| Color rendering index (CRI) | 90 Ra |
| Lamps/meter | 320 pc/pcs |
| Power/meter | 11 W |
| Lamps/tube | 1600 pc/pcs |
| Cutting mark | 5 cm |
| Luminous flux (Lumen) per meter | 1176 lm/m |
| Dimensions | Length:500 cm |
| Width | 0.8 cm |
| Height | 0.2 cm |
| Weight | 0.15 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Energy efficiency class (A - G) | F |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!