Leírás
LED switching power supply IP67, 40 W / 24 V DC / 1.67 A
- Constant voltage, constant current
- Especially for LED lighting installations with high power requirements
- Full-range AC input
- Low-noise according to EMC standard EN 61000-3-2 class C
- Built-in active PFC filter
- Overload protection by shutdown, auto recovery
- Rugged metal housing
- Suitable for outdoor use IP67
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
- 1 x external mains adapter
Paraméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| IP classification | IP67 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed supply cord with open wires |
| Cable length | 0.25 m |
| Power output | No connector/cable only |
| Housing color | Silver |
| Controls | Overheat; overload; Overvoltage; short-circuit |
| Output | 24 V DC; 1.67 A; 40 W |
| Dimensions | Length:22.0 cm |
| Width | 10.0 cm |
| Height | 5 cm |
| Weight | 0.66 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!