Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
DMX controlled surface light with 240 cold white and 240 warm white LEDs
- Energy-saving, durable and environmentally friendly
- Frost filter provides a soft, homogeneous light
- 4 barn doors to avoid blinding the audience and for protection during transport
- Stand or truss installation
- Slim, rugged metal housing
- 480 LEDs 0.5 W SMD 2835 CW/WW (homogenous color mix)
- Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) adjustable
- Strobe effect
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via DMX; master/slave function
- Fixtures available for Light´J; Light Captain
- Flicker-free
- With a beam angle of 120°
- Variable color temperature 3200 K - 5600 K
- Very high color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- LCD display
- Rugged carrying handle
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; theater; rental; video and photography
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x plug (male)
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 205 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 480 x 0.5 W SMD 2835 CW/WW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 3.5 - 28 Hz |
| DMX channels | 5 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | DMX; master/slave function |
| Fixtures available for | Light´J; Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 47000 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 120° |
| Color temperature | 3200K - 5600K adjustable |
| Color rendering index (CRI) | 96 Ra |
| Illuminance in Lux (lx) | Cold white (CW) 1m:3048 lx, 3m:394 lx, 6m:116 lx |
| Warm white (WW) 1m | 2697 lx, 3m:375 lx, 6m:111 lx |
| All 1m | 6147 lx, 3m:764 lx, 6m:224 lx |
| Lamp life | 50000 h |
| Luminous flux | 17470 lm |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | LCD display |
| Carrying handle | 1 pc/pcs |
| Material | Metal |
| Dimensions | Width:64 cm |
| Depth | 12.5 cm |
| Height | 33 cm |
| Weight | 12.60 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Energy efficiency class (A - G) | F |
| EPREL-Nr | 1066973 |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø12mm |
| Material | Metal, 3 mm |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.5 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!