Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Compact bar with derby, spots, scanners, UV effect, QuickDMX port and bag
- Heart gobo for romantic occasions
- Positioning within
- Color wheel; gobo wheel with static gobos
- Program selection; Dimmer electronic; color blend stepless
- Strobe effect; multi beam effect; UV effect
- Color wheel with 7 dichroic filters plus open
- Gobo wheel with static gobos, 7 gobos and open
- 20 integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; IR remote control; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); wireless footswitch (optional); quick select potentiometer for brightness
- Fixtures available for Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3
- Flicker-free
- The article is delivered with practical transport bag
- The article is delivered pre-assembled
- With mounting bracket
- OLED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; party room; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels
- Application possibility: Suspended; on stand
spotlight
- 5 LEDs 7 W SMD 9080 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix)
4 spots controlled separately - With a beam angle of 15°
light effect
- 2 LEDs 3 W R/G/B
moving light
- 1 LED 37.5 W cold white (CW)
bar
- 4 LEDs 1 W SMD 8072 ultra violet (UV)
LEDs controlled separately
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x declaration of conformity
- 2 x mounting bracket
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x bag
- 2 x knurled screw
- 2 x washer
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 265 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Cable construction | H05VV-F |
| Power output | 1 x P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 5 A fuse replaceable |
| Equipment | Color wheel; gobo wheel with static gobos |
| Color generation | Color wheel with 7 dichroic filters plus open |
| Gobos | Gobo wheel with static gobos, 7 gobos and open |
| DMX channels | 3; 7; 13; 14; 15; 18; 19; 30; 32; 39 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | Stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; IR remote control; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); wireless footswitch (optional); quick select potentiometer for brightness |
| Fixtures available for | Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3 |
| Projection | Flicker-free |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Tube:Ø 35mm |
| 2x mounting bracket | |
| Display type | OLED display |
| Dimensions | Length:112 cm |
| Depth | 10 cm |
| Height | 42 cm |
| Weight | 13.30 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Bar | |
| LED type | 4 x 1 W SMD 8072 ultra violet (UV) |
| Illuminance in Lux (lx) | Ultra violet (UV) 1m:30 lx, 3m:4 lx, 6m:1 lx |
| Light effect | |
| LED type | 2 x 3 W R/G/B |
| Spotlight | |
| LED type | 5 x 7 W SMD 9080 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix) |
| Beam angle (1/2 peak) | 15° |
| Beam angle (1/10 peak) | 30° |
| Illuminance in Lux (lx) | Spot red (R) 1m:2300 lx, 3m:235 lx, 6m:58 lx |
| Spot green (G) 1m | 4187 lx, 3m:422 lx, 6m:107 lx |
| Spot blue (B) 1m | 760 lx, 3m:78 lx, 6m:20 lx |
| Spot warm white (WW) 1m | 3290 lx, 3m:325 lx, 6m:85 lx |
| Spot all 1m | 10283 lx, 3m:1010 lx, 6m:259 lx |
| Moving light | |
| LED type | Each with 1 x 37.5 W cold white (CW) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!