Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Console for 12 lighting effect units with up to 20 DMX channels, 2 jog wheels
- DMX controller for lighting effect units such as moving heads, scanners and LED spot lights
- 12 fixtures with up to 20 channels each can be controlled
- 240 DMX channels can be assigned and inverted as desired to 20 control channels (softpatch)
- USB port for storing program data
- Manual, time-controlled or sound-controlled chase running mode
- Fade between scenes adjustable between 0-30 s
- Copy function for scenes and banks
- 2 DMX fixture levels can be controlled, each with up to 10 channels
- 8 DMX channel faders
- 2 jog wheels for pan/tilt
- Blackout function
- Fog machine control possible
- Supports standard MIDI
- Can transmit up to 240 DMX channels
- (19") 48.3 cm rack installation 3 U
- Programmable 6 scenes/chases each with 240 cues
- Control via DMX; sound to light via microphone; sound to light via RCA (F) mounting version; MIDI via 5-pin DIN (F) mounting version; fog machine via 5-pin DIN (F) mounting version; RDM
- Firmware can be updated
- Desktop console housing
- For application areas such as: Party room; small rental
- Silent operation
Scope of delivery
- 1 x controller
- 1 x external mains adapter
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 9V DC | |
| Power consumption | 2.70 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via 2-pin screw plug connector (M) mounting version power supply cord with AC adapter (provided) |
| Programs | Programmable 6 scenes/chases each with 240 cues |
| DMX channels | Output 240 |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Control | DMX; sound to light via microphone; sound to light via RCA (F) mounting version; MIDI via 5-pin DIN (F) mounting version; fog machine via 5-pin DIN (F) mounting version; RDM |
| Housing color | Black |
| Control elements | DMX polarity selector, power switch |
| Available storage media | USB devices (FAT 32) |
| USB port | Type A |
| Color | Black |
| PC connect | , firmware can be updated |
| Housing design | (19") 48.3 cm rack installation 3 U |
| Desktop console housing | |
| Dimensions | Width:48.3 cm |
| Depth | 13.5 cm |
| Height | 8.9 cm |
| Weight | 2.23 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!