Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Classic strobe with 3000 W flash-tube and DMX control
- 3000 W flash tube already installed
- Elaborate reflector system
- Dimmer electronic; effect speed adjustable; pulse effect adjustable
- Strobe effect; Blinder effect
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; DMX
- Fixtures available for LED PC-Control 512; Light Captain
- With mounting bracket
- LCD display
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; rental
- Very quiet working noise
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x illuminant
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 3000 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed supply cord with open wires |
| Cable construction | H07RN-F |
| Cable length | Approx. 0.6 m |
| Fuse | 10 x 38 mm, 32 A fuse replaceable |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| Color generation | Cold white (CW) |
| DMX channels | 1; 3; 4 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (F) mounting version | |
| Cooling | 1 x cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; Light Captain |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | LCD display |
| Material | Metal; aluminum |
| Dimensions | Width:50 cm |
| Depth | 16 cm |
| Height | 27.5 cm |
| Weight | 6.35 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 5 x Ø13mm |
| Material | Metal, 5 mm |
| Illuminant | |
| Nominal wattage | 3000 W |
| Base | 3 x wires |
| Lamp type | Strobe lamp |
| Energy efficiency class (A - G) | G |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!