Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
High-quality stage version
- Extreme and lightning-fast light displays
- Each lamp is individually connected to an internal lustre terminal, so that any lamp of your choice can easily be wired
- Robust version
- Manual dimming via DIP switches
- Dimmable
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX
- With mounting bracket
- For application areas such as: Stage; rental
- Silent operation
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | Max. 1300 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Suitable lamp | 120 V/650 W PAR-36 G-53 STC |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05SS-F |
| Cable length | Approx. 0.8 m |
| Fuse | F 8 A fuse replaceable |
| Base | Wires |
| Lamp type | Halogen lamp |
| Lamp specification | Dimmable |
| DMX channels | 1 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX |
| Construction | PAR-36 |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Material | Metal |
| Dimensions | Width:38.8 cm |
| Depth | 17 cm |
| Height | 24 cm |
| Weight | 2.43 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 3 x Ø12mm |
| Material | Metal, 4 mm |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!