Leírás
PAR-36 lamp
- Harmless for color-foils
- The heat permeates the front-glass continuously
- Coiled coil lamps feature a double lamp life
- Dimmable
- Very high color rendering index (CRI)
Scope of delivery
Manuals
ManualsParaméterek
| Operating voltage | 120 |
| Nominal wattage | 650 W |
| Base | G-53 STC |
| Lamp type | Incandescent lamp; halogen lamp; reflector lamp |
| Lamp specification | Dimmable |
| Beam angle | 40° |
| Color of light | White |
| Color temperature | 3200K |
| Color rendering index (CRI) | 95 Ra |
| Lead time | 0 s |
| Construction | PAR-36 |
| Operating temperature max. | 40° C |
| Operating temperature min. | 20° C |
| Burning position | S180 (universal) |
| Lamp life | 100 h |
| Luminous flux | 12000 lm |
| Dimensions (LxD) | 70x114 mm |
| Weight | 0.22 kg |
| Energy efficiency class (A - G) | G |
| EPREL-Nr | 1263071 |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!